Kontakt

"Brevpol"

telef. 796 - 094 - 248

email: biuro@brevpol.pl

ul. Rolnicza 80, Uszczyn

97-330 Sulejów

Bonfiglioli

Przemysłowe przekładnie Bonfiglioli

Firma Bonfiglioli zawsze ciężko pracowała, aby spełnić złożone wymagania dotyczące wzrostu i wydajności, których wymaga jej rozwój. Kluczową częścią tej strategii było stworzenie obszarów biznesowych, dedykowanych konkretnym rynkom, a z kolei specyficznych wymogów, opracowanych i zaprojektowanych w celu opracowania i opracowania rozwiązań o wysokiej wartości dodanej dostosowanych do potrzeb naszych klientów.

Bonfiglioli działa w trzech różnych obszarach biznesowych: przemysłowym, wiatrowym i komórkowym.

Obszar działalności przemysłowej obejmuje rozwiązania dla przemysłowych aplikacji przenoszenia napędu i mechatronicznych rozwiązań dla różnych gałęzi przemysłu i zastosowań. Obszar biznesowy Wind oferuje produkcje do zastosowań w energetyce wiatrowej, w tym napędy odchylania i naprężeń dla turbin wiatrowych. Nasza branża Mobile oferuje produkty do zastosowań takich jak budownictwo, górnictwo, maszyny rolnicze, leśne i do robót ziemnych oraz produkty do zastosowań morskich i przybrzeżnych. W tej dziedzinie działalności są również rozwiązania hybrydowe i elektryczne w zastosowaniach takich jak obsługa materiałów.

Posiadamy przekładnie ślimakowe, walcowe, planetarne. Służymy fachowym doradztwem, mamy wieloletnie doświadczenie w zakresie przenoszenia mocy i momentu. Konkurencyjne ceny, realizacja w kilka dni roboczych.
W_BR gamma VF-W2www-300x300

Przekładnie ślimakowe Bonfiglioli

Przekładnie ślimakowe są najczęściej stosowanymi przekładniami w maszynach przemysłowych. Swoją popularność zawdzięczają atrakcyjnej cenie, dostępności, zwartej konstrukcji oraz bezobsługowej pracy. Przekładnia ślimakowa to przekładnią zębata, w której współpracują ze sobą dwa elementy: ślimak (wykonany ze stali hartowanej) i ślimacznica wykonana ze stopu brązu).
BR gamma ASwww-300x300

Przekładnie walcowe Bonfiglioli

Przekładnie walcowe to grupa napędów w układzie prostym lub z przesuniętą osią. W tego typu przekładniach może współpracować ze sobą jedna-, dwie-,trzy- lub cztery pary kół zębatych. Przekładnie walcowe mocuje się do urządzenia za pomocą łap lub kołnierza. Cechą charakterystyczną dla tych napędów jest duża sprawnością sięgającą 95%.
W_BR gamma A2www-300x300

Przekładnie walcowo-stożkowe Bonfiglioli

Przekładnie walcowo-stożkowe są typem przekładni zębatych składających się z co najmniej dwóch stopni redukcji, z których jeden stopień stanowią koła stożkowe, a kolejne są stopniami walcowymi. Przekładnia walcowo-stożkowa jest przekładnią kątową. Charakteryzuje się bardzo dużą sprawnością sięgającą 97%. Do głównych zalety przekładni walcowo-stożkowych należy duża wytrzymałość zębów na zginanie.

Wariatory Bonfiglioliarchimedes_bonfi_wariatorwww-300x300

Wariatory to przekładnie bezstopniowe, w których przeniesienie momentu odbywa się za pomocą tarcz ciernych. Jest to moduł który umieszczony jest pomiędzy silnikiem elektrycznym a przekładnią. Wariatory służą do płynnej zmiany prędkości obrotowej układu napędowego. Są one alternatywnym rozwiązaniem dla falowników. Bonfiglioli jest producentem wariatorów o mocy od 0.12 kW do 9,2 kW.

Przekładnie kątowe Bonfiglioli

Przekładnia kątowa składa się z dwóch kół stożkowych i służy do zmiany kierunku przenoszenia napędu oraz redukcji obW_BR gamma RAN2www-300x300rotów. Ten typ przekładni charakteryzuje się dużą sprawnością oraz przenoszeniem dużych mocy przy niewielkich gabarytach napędu do 90 kW.

Przekładnie planetarne Bonfiglioli

Przekładnie planetarne ze względu na rozwiązanie konstrukcyjne (koło centralne obiegowe i satelity) charakteryzują się bardzo W_BR gamma 300_2www-300x300wysoką sprawnością,małą masą i gabarytami w stosunku do przenoszonego momentu i obciążeń. Dzięki temu, że napęd jest przenoszony wielopunktowo (siły rozkładają się na kilka kół i kilka zębów) bardzo dobrze przenoszą obciążenia udarowe i zmianę kierunku obrotów